Etykiety samoprzylepne

Nasza firma od  ponad  28  lat specjalizuje się w produkcji etykiet samoprzylepnych na roli i z roku na rok dąży do zwiększenia jakości i wydajności swoich usług. Dysponujemy ośmioma renomowanymi duńskimi maszynami fleksograficznymi firmy Nilpeter, które umożliwiają druk w 11 kolorach, sitodruk rotacyjny na kasetach typu Drop-In firmy Stork, laminowanie  i złocenie  na zimno na foliach takich firm jak Api oraz Kurz, lakierowanie UV oraz IR, oraz druk po stronie kleju i na rewersie. Drukarnia Natalii dysponuje możliwością druku do 11 kolorów i w szerokości wstęgi do 570 mm na maszynie fleksograficznej duńskiej firmy Nilpeter. Etykiety wykonujemy na papierach i foliach samoprzylepnych renomowanych firm zachodnich takich jak Avery Dennison, UPM Raflatac, itp.

Czytaj więcej...

Etykiety typu peel-off

Etykiety Peel-off, inaczej zwane też etykietami Peel & Read to rozwiązanie, które oferujemy Państwu od 2012 roku.

Są to specjalne etykiety wielostronne. W naszej firmie oferujemy druk etykiet 2-warstwowych z możliwością zadruku 3 stron. Etykiety takie mogą być skonstruowane z warstw papierowych lub z warstw z folii PP. W przypadku folii możemy zastosować zarówno folie białe jak i transparentne. Na stronie wierzchniej oferujemy zadruk maksymalnie 4 kolorów, natomiast na stronach wewnętrznych możemy zadrukować 1 kolor na jednej stronie a maksymalnie 2 kolory na drugiej.


Etykiety Peel-off dają klientom wiele korzyści. Udostępniają dodatkowe miejsce zadruku przez co można umieścić znacznie więcej informacji, co jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które muszą umieścić szczegółowe instrukcje stosowania produktu (np. w farmacji), dla firm które swój produkt sprzedają nie tylko w Polsce (możliwość umieszczenia różnych wersji językowych opisu) oraz dla wszystkich innych firm, które chcą wykorzystać tył opakowania marketingowo, a konieczny opis mogą umieścić na wewnętrznych stronach.

Etykiety tego typu dają również możliwość uproszczenia logistyki oraz standaryzację etykiet (daje to w prostej linii redukcję ilości różnych artykułów), a co za tym idzie redukcję kosztów.

Etykiety te stosuje się najczęściej jako etykiety opisowe na produktach, które mają opis w wielu językach, jako etykiety frontowe, gdzie na pierwszej stronie jest etykieta główna a w środku jest wymagany opis produktu (eliminuje to konieczność umieszczenia 2 etykiet na produkcie), oraz jako etykiety promocyjne (kiedy na wewnętrznych stronach chcemy umieścić kod promocyjny).

Czytaj więcej...

Fotopolimery FullHD do druku 7-kolorowego

Polimery wykorzystywane przez naszą firmę to polimery solventowe oraz polimery wymywane wodą.

Zaletą płyty wodnej jest wyjątkowo krótki czas wykonania formy drukowej oraz przyjazny dla środowiska proces technologiczny. Stosując technologię CTP z listwą ledową, uzyskujemy wysokiej jakości matryce z punktem FullHD unikając przy tym inhibicji tlenowej i uzyskując płaski punkt rastrowy. Z kolei dzięki zastosowaniu specjalnych polimerów wodnych o wysokiej twardości, mamy możliwość wykonania matryc umożliwiających uszlachetnianie druków elementami tłoczonymi - embossing.

Tuby laminatowe (chemiczne i kosmetyczne)

W ofercie Natalii znajduje się także druk laminatów wielowarstwowych na tuby wykorzystywane w branży kosmetycznej i chemicznej (pasty do zębów, kremy, balsamy, szampony itp.). Oferujemy zadruk flexo UV do 11 kolorów oraz możliwość uszlachetnienia poprzez cold-stamping czy sitodruk. Mamy maszyny wyposażone w system, który nawet w przypadku przeciągniętego surowca pozwala drukować dobrze spasowane kolory.

Bilety termiczne

Specjalizujemy się w drukowaniu na roli biletów i zawieszek termicznych dla kin, linii lotniczych, filharmonii i teatrów. Przeznaczonych do drukarek termicznych i termo-transferowych oraz w gotowej postaci z całościowym lub częściowym nadrukiem do sześciu kolorów, wykonanych:

- w dowolnym kształcie
- z możliwością perforacji
- z dwustronnym nadrukiem
- z numeracją.

 

Czytaj więcej...

Etykiety Wrap Around na butelki

Natalii produkuje również etykiety na foliach białych oraz transparentnych, które stosowane są na butelki PET. Nowej generacji etykiety polipropylenowe stanowią alternatywę dla dotychczas stosowanych etykiet papierowych. Najważniejszymi zaletami stosowanych przez nas folii PP są: odporność na uszkodzenia, bezzapachowość, długa żywotność, a także obojętność na warunki atmosferyczne. Wykorzystywanie podłoży transparentnych w produkcji etykiet na wody mineralne powoduje lepszy efekt wizualny i estetyczny produktu. Drukarnia Natalii wykonuje etykiety na foliach PP, które mogą być stosowane do etykietowania z roli oraz pocięte na pojedyncze sztuki do magazynków  typu CUT and STACK bez konieczności przerabiania magazynka do etykiet.

Czytaj więcej...

Etykiety na foliach samoprzylepnych

Nasza firma od  ponad  28  lat specjalizuje się w produkcji etykiet samoprzylepnych na roli i z roku na rok dąży do zwiększenia jakości i wydajności swoich usług. Dysponujemy ośmioma renomowanymi duńskimi maszynami fleksograficznymi firmy Nilpeter, które umożliwiają druk w  11 kolorach,  sitodruk rotacyjny na kasetach typu Drop-In firmy Stork, laminowanie  i złocenie  na zimno  na foliach takich firm  jak Api oraz  Kurz , lakierowanie UV  oraz IR,  oraz druk po stronie kleju i na rewersie. Drukarnia Natalii dysponuje możliwością druku do  11  kolorów i szerokości wstęgi do 570 mm na maszynie fleksograficznej duńskiej firmy Nilpeter. Etykiety wykonujemy na papierach i foliach samoprzylepnych renomowanych firm zachodnich takich jak Avery Dennison, UPM Raflatac, itp.

Czytaj więcej...

Druk na laminatach

Kolejnym produktem naszej firmy jest druk laminatów przeznaczonych do produkcji saszetek kosmetycznych (na kremy, maseczki, szampony) i spożywczych (na majonezy, ketchupy, itp.). Drukarnia Natalii ma możliwość druku do 11 kolorów zabezpieczając powierzchnie lakierem UV  z połyskiem lub matowym oraz opcjonalnie  laminatami typu OPP lub PET 12 mic., w szerokości wstęgi do 570 mm na  maszynach renomowanej duńskiej firmy Nilpeter. Laminaty są zadrukowywane na specjalnych maszynach fleksograficznych farbami UV, które gwarantują bardzo wysoką jakość wydruku. Korzystamy z najlepszej jakości laminatów takich firm jak: Mondi, Leipa.

 

Czytaj więcej...

Etykiety termokurczliwe na butelki szklane

Jesteśmy jedną z nielicznych drukarni fleksograficznych w Polsce z możliwością drukowania sleevów na foliach termokurczliwych PCV, PET oraz OPS. Sleevy spełniają rolę etykiet, które drukowane w technice flekso UV przekonują swoją wysoką intensywnością wydruku i kolorów. Nasza technika druku praktycznie nie stawia projektowi graficznemu żadnych ograniczeń. W zależności od wymagań klientów możliwa jest realizacja różnych kształtów etykiet, jak również odcieni kolorystycznych. Sleevy, które w całości mogą być zadrukowane, zazwyczaj stosowane są na nieregularnych kształtach opakowań  takich jak butelki plastikowe oraz szklane, kubki, słoiki, puszki na produkty takie jak: kefiry ,maślanki, jogurty, alkohole, dania gotowe, napoje energetyczne.

Od 2008 roku posiadamy również maszyny amerykańskiej firmy Karlville do sklejania sleevów, inspekcji oraz cięcia na pojedyncze sztuki.
Etykiety typu shrink sleeves wykonujemy na foliach renomowanych firm europejskich takich jak Klöckner, Renolit i Alfatherm.

Czytaj więcej...

Etykiety termokurczliwe na butelki plastikowe

Jesteśmy jedną z nielicznych drukarni fleksograficznych w Polsce z możliwością drukowania sleevów na foliach termokurczliwych PCV, PET oraz OPS. Sleevy spełniają rolę etykiet, które drukowane w technice flekso UV przekonują swoją wysoką intensywnością wydruku i kolorów. Nasza technika druku praktycznie nie stawia projektowi graficznemu żadnych ograniczeń. W zależności od wymagań klientów możliwa jest realizacja różnych kształtów etykiet, jak również odcieni kolorystycznych. Sleevy, które w całości mogą być zadrukowane, zazwyczaj stosowane są na nieregularnych kształtach opakowań  takich jak butelki plastikowe oraz szklane, kubki, słoiki, puszki na produkty takie jak: kefiry, maślanki, jogurty, alkohole, dania gotowe, napoje energetyczne.

Od 2008 roku posiadamy również maszyny amerykańskiej firmy Karlville do sklejania sleevów, inspekcji oraz cięcia na pojedyncze sztuki.
Etykiety typu shrink sleeves wykonujemy na foliach renomowanych firm europejskich takich jak Klöckner, Renolit i Alfatherm.

Czytaj więcej...

Etykiety IML

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować Państwu najnowszej generacji etykiety łączone z podłożem metodą formowania IN-MOULD LABELS. Technologia IML polega na łączeniu etykiety z opakowaniem bezpośrednio w trakcie procesu produkcyjnego opakowania i łączy się z nim jeszcze w jego fazie płynnej. Zarówno opakowanie jak i etykieta wykonane są z tego samego tworzywa, jakim jest polipropylen, istnieje więc możliwość ich łatwego recyklingu, a tym samym znacznego zmniejszenia wysokości opłat produktowych, obowiązujących w świetle nowej Ustawy o Ochronie Środowiska. Etykieta, która nadaje się do zastosowania w procesie IML, musi spełniać wiele wymagań technicznych. Musi między innymi charakteryzować się odpowiednim poziomem przewodzenia ciepła, przenikalności powietrza, jak i niezbędną sztywnością. Oferowane przez nas etykiety spełniają wszelkie normy wymagane w technologii IML, a zastosowane podłoże idealnie wulkanizuje się w bardzo wysokich temperaturach, bez jakichkolwiek efektów ubocznych. Zapewniamy przy tym najwyższą jakość nadruku na folii polipropylenowej, która nie ulega jakimkolwiek uszkodzeniom podczas produkcji opakowań w wysokich temperaturach pomiędzy 200-240 stopni Celsjusza. W naszym studiu graficznym realizujemy nawet najbardziej wymagające projekty, przy powstawaniu których należy także brać pod uwagę punkt formowania na opakowaniu. Zaletą naszej technologii druku  UV flekso, jest możliwość stosowania takich kolorów jak złoty, srebrny lub biały na foliach transparentnych z większym powodzeniem niż w technice offsetowej.
Nowością jest możliwość złocenia na zimno etykiet IML (cold stamping).
Etykiety IML wykonujemy na foliach PP renomowanych firm takich jak Treofan, Taghleef Industries, Exxon Mobil, itp.


Czytaj więcej...

Druk fleksograficzny

Przygotowalnia fleksograficzna - CTP (Computer To Plate)

Nowoczesna przygotowalnia poligraficzna CTP to przede wszystkim:
- wysoka jakość polimerów, które umożliwiają jakość zadruku przy zejściach tonalnych do 1% ,
- wysoka powtarzalność zadruku,
- wykonywanie polimerów z pominięciem negatywów, co sprzyja ochronie środowiska,
- oszczędność czasu,
- kontrola pracy przed naświetleniem fotopolimerów poprzez wykorzystanie specjalistycznego oprogramowania Esko Artwork.
- indywidualizacja prac pod maszyny drukarskie dzięki zastosowaniu krzywych odpowiadających charakterystyce konkretnej maszyny.Park maszynowy

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Do dyspozycji naszych klientów mamy osiem maszyn drukujących flexo co pozwala nam na krótkie terminy realizacji zleceń. Nadruki wykonujemy w szerokości wstęgi do 570 mm w technice flexo UV do jedenastu kolorów z wykorzystaniem funkcji typu: laminacja, cold stamping, hot stamping, sitodruk rotacyjny, druk po stronie kleju, druk na rewersie, tłoczenie, lakierowanie wodne i UV, druk ciągły z wykorzystaniem wałków typu sleeve.

Nadruki wykonujemy na następujących podłożach:

- papiery
- folie PE, PP, PVC, PET, PA i inne
- laminaty wielowarstwowe
- aluminium od 12 my  
- i inne.

Czytaj więcej...

Druk cyfrowy

HP Indigo ws4500 cyfrowa maszyna zwojowa o szerokości wstęgi 330 mm, którą posiada nasza firma, przeznaczona jest do drukowania krótkich i średnich nakładów etykiet samoprzylepnych, etykiet IML, etykiet termokurczliwych, laminatów wielowarstwowych oraz folii.

W porównaniu z konwencjonalnym drukiem fleksograficznym i offsetowym, technologia Indigo daje oszczędności zarówno czasu jak i zadrukowywanych materiałów. Pozwala na wykonanie personalizowanych druków pełno-kolorowych, druków zawierających zmienne informacje – teksty i obrazy. Technologia druku HP Indigo daje offsetową jakość – do 230 lpi. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii, możemy przenieść na materiał zadrukowywany aż 16 warstw farby i to wszystko w jednym przebiegu. Urządzenia te są stosowane  głównie  do produkcji etykiet samoprzylepnych na folii i papierze. Druk cyfrowy eliminuje koszty konwencjonalnego druku flekso i offsetowego przez eliminację filmu, płyt i makulatury. Maszyna daje możliwość zadrukowywania różnorodnych podłoży: papieru, kartonu, optymalizowanego PE, PP, PVC, poliestru, poliwęglanu i wielu innych. Do druku stosowana jest specjalna ciekła farba – hp ElektroInk dająca wydrukom offsetową jakość i wygląd i to bez względu na to czy drukujemy tylko jeden arkusz czy nakład rzędu kilku tysięcy. Pierwsza odbitka jest już dobra, nie ma strat materiałowych. Maszyna w wersji siedmiokolorowej umożliwia druk 1124 kolorów PANTONE. Wydruki z HP Indigo ws4500 można podawać dalszej obróbce wykończeniowej na maszynach ABG DIGICON - między innymi takiej jak: lakierowanie, laminowanie, termoformowanie, wytłaczanie,  złocenie na gorąco. Do personalizacji stosujemy oprogramowanie będące nakładką do programu Quark - HP Indigo Yours Truly – dzięki któremu, każda odbitka może być inna. HP Indigo łączy w sobie elastyczność druku cyfrowego z jakością wydruków offsetowych. Szybko, łatwo i ekonomicznie, bez strat czasu i z najwyższą jakością.

Czytaj więcej...

Kontakt

Natalii Sp. z o.o.
ul. Golęcińska 39
62-090 Rokietnica /k. Poznania

Biuro/Sekretariat
tel.: +48 61/81 45 115
fax: +48 61/81 45 751
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Losowe zdjęcia